Select Page

Pokud neběháte pouze po silnici, nebo naopak se nechodíte proběhnout pouze do složitějšího terénu, ale máte v oblibě kombinaci obojího, budou pro Vás nejlepším řešením univerzální běžecké boty. Silniční boty by měli mít dobré tlumení nárazů. Příliš velké tlumení nemůžeme čekat od terénních bot, ovšem ty zase dobře chrání nohu před špatným došlapem. Univerzální boty jsou kombinací obojího.

Pořídit si univerzální běžeckou obuv je vhodné hlavně tehdy, když Vaše běžecká trasa obsahuje jak úseky silniční, tak i terénní. Pokud trasy střídáte, je vhodné mít pro každý povrch jinou obuv. Ovšem, pokud to Vaše finanční situace neumožňuje, i v tomto případě jsou pro Vás univerzální boty tou správnou volbou.

Skvělý tip pro začátek

Univerzální boty jsou také velmi vhodné pro začátečníky. Tím, jak budete postupně zvyšovat svou kondici a výkon, jistě zjistíte, jakým směrem se chcete ubírat. Univerzální obuv na to zatím připraví Vaše svaly, klouby a šlachy.

Čím se univerzální běžecké boty vyznačují?

  • Stabilita
  • Flexibilita
  • Podpora nohy
  • Dobře sedí

Pokud jste se již rozhodli, na jakém povrchu chcete běhat, měli by být univerzální boty volbou jenom do začátku, než si vůbec naše tělo zvykne na tento pohyb. V dnešní době se přece jen většina lidí rozeběhne pouze tehdy, když někam opravdu spěchají. Pokud ale teprve začínáte, s univerzálními běžeckými botami rozhodně nic nezkazíte.

I při výběru těchto bot je však velice důležité, aby Vám dobře seděli, aby noha měla dostatek místa pro pohyb, ale zase nebyla příliš volná. Pokud obuv dobře sedí, neměla by být na noze téměř cítit. Měla by zkrátka působit jako druhá kůže. Se správným odpružením pak budete mít při běhu pocit, že běháte po obláčcích a v terénu se zase nebudete muset bát zranění z důvodu špatného došlapu, díky pevnému držení nohy.