Select Page

Také patříte mezi milovníky běhu v terénu? Je to tak trochu adrenalin, zvláště pokud si nevybíráte jen cesty. Navíc se nic nevyrovná tomu svěžímu vzduchu, který hned po ránu proudí v přírodě. K běhu v terénu ovšem potřebujete tu správnou obuv, abyste si zajistili nejen pohodlí, ale také ochranu proti úrazu.

Terénní běžecká obuv nemá tolik oblíbenců, jako obuv silniční, ale to jen z toho důvodu, že většina lidí se spíše dostane na rovné cesty, než do terénu. Pro běžné nošení tyto boty nejsou příliš vhodné, protože mají vyšší hmotnost a tvrdší podrážku. Pokud ale běháte v terénu, tam Vám poskytnou to nejlepší.

Čím se vyznačují běžecké boty do terénu?

  • Hrubší, silnější a tvrdší podrážka
  • Lepší záběr, vyšší kontrola odrazu
  • Odolný svrchní materiál
  • Vysoká odolnost proti vlhku, někdy i voděodolnost
  • Chrání nohu před zraněním
  • Vyšší hmotnost
  • Horší schopnost odvětrávání než u silniční obuvi

Nejdůležitějšími funkcemi terénní běžecké obuvi jsou ochrana proti nerovnostem a riziku zranění a schopnost poskytnout dobrý záběr i na kluzkém povrchu.

Při výběru běžecké obuvi do terénu nesmíme zapomínat na všeobecná doporučení pro výběr bot pro běžce. Velmi důležitá je nejen velikost, ale i šířka. Vzhledem k tomu, že se noha při běhu rozpíná, měla by nám být bota o číslo větší. Nesmí nám být příliš těsná, ani v ní ovšem nesmí noha kloktat. Jedině tak si můžeme dopřát pohodlný a bezbolestný běh. Určitě bychom také neměli zapomínat na postavení nohou a klenbu.

V dnešní době je výběr běžecké obuvi natolik široký, že jistě dokážete najít boty, které Vám budou naprosto vyhovovat. Kromě toho, i design různých modelů je velmi zajímavý a líbivý.

Dopřejte si běh na své oblíbené trase v co největším možném pohodlí. Není nad to, když nemusíte přemýšlet, kam šlápnout, a prostě jen běžet!