Select Page

Běh po asfaltu je většinou volbou pro ty, kteří žijí ve městě. Než se dostanou do přírody, může jim to trvat i několik kilometrů. Navíc, v dnešní době se i v parcích, kde je běh asi nejpříjemnější, dělají asfaltové cesty. Pokud i Vy patříte mezi příznivce běhu na tvrdém, rovném povrchu, pak se neobejdete bez bot, k tomuto účelu určených.

Silniční běžecká obuv je tím nejrozšířenějším druhem běžeckých bot. Je určena na tvrdé rovné povrchy. Kvůli své pohodlnosti je také velice oblíbená pro běžné nošení. Měli bychom ale pamatovat na to, že pokud máme boty na běh, neměli bychom je používat na nic jiného, aby si zachovali co nejdéle svoje skvělé funkce.

Čím se běžecká obuv na asfalt vyznačuje?

  • Dobré tlumení síly dopadu
  • Podpora odrazu
  • Vysoká prodyšnost
  • Hladká podrážka, která má dobrou přilnavost k povrchu
  • Nízká hmotnost
  • Vysoká pohodlnost
  • Méně odolný povrch

Obuv pro běh na silnicích bychom rozhodně neměli používat při běhu v terénu. Nejen, že je povrch náchylnější na poškození, ale hladká podrážka bude na mokrém blátě, či mokrých kamenech pěkně klouzat a riskujeme tak nepříjemný úraz. Pokud úseky Vaší trasy obsahují i terén, je lepší pořídit si obuv univerzální, nebo terénní.

To, že jsou silniční běžecké boty velmi oblíbené i pro normální nošení, vědí i výrobci. Proto nabízejí širokou škálu modelů a barevných modelů, abyste si mohli vybrat obuv přesně podle svých představ. Je pravda, že kdo v těchto botách začne běhat, později v nich začne i normálně chodit, protože pohodlnější boty snad neexistují. V tom případě je ale důležité mít dva páry – jeden na běh a jeden na běžné nošení.

Při výběru obuvi nikdy nezohledňujte pouze druh obuvi a design, ale zaměřte se i na správnou velikost a šířku, a také na postavení Vašich nohou, aby obuv mohla poskytnout co největší pohodlí a podporu.