Select Page

Parametry

ZnačkaSalming
Typ došlapuPronační
Hmotnost313 gramů
Povrchsilnice / zpevněné cesty
TlumeníRecoil

Stabilní běžecká obuv

Pánská běžecká obuv má mnoho podob, na trhu jsou až desítky různých variant, modelů od osvědčených značek i zajímavé novinky. A jak se běhá v takových Salming Miles?

 

Jde o vůbec první kousek z dílny této známé značky, který nabízí komfort začátečníkům a našel předlohu u halových sportů. Je jedno, jestli naběháte ročně stovky až tisíce kilometrů nebo jste se rozhodli teprve do joggingu pořádně obout – tento model je jednoduchost sama a současně nabídne dostatečnou pevnost a stabilitu.

Mírnou nevýhodou tu může být váha

Nikoliv hmotnost běžce, jako spíše samotné obuvi. Celých 313 gramů (pokud se bavíme o průměrné UK devítce), což je na kategorii běžeckých bot poměrně hodně, na dnešním trhu by v tomto ohledu Salming Miles brala medailové pozice. Má to ovšem svůj důvod, protože svršek ze dvou velmi odolných vrstev skutečně něco váží. Nabídne tak oporu nejen při vytrvalostním běhu, ale i tehdy, když se budete právě prodírat lehkým terénem. Primárně je určená hlavně na silnice a zpevněné povrchy.

Možná až moc dlouhé jsou podle řady recenzentů tkaničky, které sice nejsou jinak ničím zvláštní a nabízí v podstatě fádní průměrnost, ale kdyby byly o pár centimetrů kratší, nic by se jistě nestalo. Jemný a velmi měkký materiálúzká a pevná pata, to jsou další dva poznávací znaky Salming Miles, stejně jako opravdu velký jazyk, díky němuž nehrozí bolest z otlačenin ani po náročnějším tréninku. Nebude vadit šotolina ani promoklá asfaltová silnice, ale na podzim, když už je pořádné bláto nebo dokonce trochu sněhu, zvolte raději nějaký jiný model. Nakonec i firma Salming jich nabízí celkem dost, takže budete mít neustále z čeho vybírat…

 

Nike ODYSSEY REACT – recenze

 

Boty Salming Miles se hodí na trénink i závody, stejně jako kondiční běhy. Díky tlumící vrstvě (RECOIL) se při každém dopadu výborně odrazíte, i kdyby povrch nebyl zrovna úplně ideální… „

DOPORUČENO