Select Page

 

Je to už dávno, co jsem uběhla více než 6 tisíc km s jedním párem bot. Nejsem si úplně jistá, jestli jsem to překonala s New Balance Zante 2 (Už nepočítám kilometry na botách), ale protože jsem v nich běžela většinu mých kilometrů v posledních pár měsících, hádám, že jsem snadno na trojciferné číslici. V průběhu těchto kilometrů, moje zkušenost se Zante 2 byla velmi pozitivní.

New-Balance-Fresh-Foam-Zante

 

Originální Zante byly jedny z mých prvních bot – měkká podrážka, pohodlné nošení, a bezproblémová cesta cena, která nabídla spoustu polštářků pohodlí pro delší běhy. Abych byla upřímná, nic moc se nezměnilo ve verzi 2 – Zante zůstává osobní favorit a je to bota, kterou vřele doporučuji. Udrží měkký, 6mm pokles chodidla (i když v poslední době, když se uvnitř rozbily, cítím, že jsou až příliš měkké) a náraz který jsem pocítila pod prostředkem chodidla ve verzi 1 se zdá trochu pokleslý ve verzi 2. New Balance změnily vzor na bočnicích na mezipodešvu, ale nemohu na tom odhalit žádný znatelný efekt.

Zante 2
New balance Zante 2

 

Vršek Zante 2 je minimalistický – je složen z elastického, dvouvrstvého pletiva- to určitě ne materiálu se svařovanými překryvy, pata je velmi flexibilní. Je poměrně prostorná pro moji nohu ( i když ne příliš – vyšplhala jsem se nahoru o půl velikosti). Jednoduše řečeno, nejsou žádné pochyby o tom, že prostě fungují.

 

Podrážka Zante 2 je také relativně změněna. Je to hladší, dlouhý podešev složený z pryžových šestiúhelníků (viz obrázek dole). Skvělé pro silnici, ale ne moc dobré pro nezpevněné cesty, a velmi málo trakce ( nepoužívala bych je v zimě! ). Trvanlivost byla pro mě vynikající.

podrážka New balance Zante

Abych byla upřímná, moje jediná stížnost na Zante 2 je fakt, že občas mohou být příliš měkké. Je to skoro pocit, jakoby podrážka mohla odpadnout. Všimla jsem si toho nedávno, takže to také mohl být efekt běhu na rozpáleném letním asfaltu, nebo porucha použití mezipodešvového polštářku. V každém případě bych nedoporučovala Zante 2, pokud máte raději pevnější boty.

New Balance Zante 2

Celkově vzato, New Balance Zante 2 jsou skvělé boty pro ty, kteří mají rádi bezproblémové, měkké cesty. Nabízí spoustu tlumivých polštářků v lehkém balení (8.7 oz v pánské velikosti 9), a mohly by mi snadno posloužit jako maratonská obuv. A ještě větší výhoda je cena –  pod 2000Kč  je poměrně dostupná cena na současném trhu. Velmi doporučuji vyzkoušet Zante 2!