Select Page

Parametry

ZnačkaKalenji
Drop6 mm
Hmotnost242 gramů
Povrchsilnice / zpevněné cesty
Tlumenínižší

Dnes bych se s vámi chtěla podělit o pocity při testu asi nejlevnější běžecké obuvi na trhu.

Dámská běžecká obuv Kalenji Ekiden One jsou jednou z nejhledanějších obuví pro běžecké nadšence. Velmi nízká cena a jednoduchý design obuvi přinutí k běhu i klasického povaleče.

Běžecká obuv Kalenji je z vnější části kryta jednodílnou síťovinou, díky čemuž je minimalizováno množství švů a případné riziko podráždění nohy vzniknuté třením. Co je na běžecké obuvi nejdůležitější? Tlumení! U modelu Kalenji Ekiden One je noha doslova jak v bavlnce. Při testování jsem nezaznamenala žádné tvrdé otřesy a to ani na asfaltu, či štěrku. Při běžném tréninku (cca 75 minut) noha velmi dobře držela, zbytečně se v botě nekvedlala a otřesy s dopadu byly cítit minimálně.

Podešev Ekiden One je vyrobena z EVA pěny, což je velmi často používaný materiál, který můžete znát například z bot Nike. Pružný materiál obstarává slušné tlumení. V oblasti paty je přidán Circular systém, který má za úkol optimalizovat sílu nárazů v podpatku.

K tlumení bych se ještě zde vrátila. Osobně na tlumení paty vždy přihlížím, jelikož mě při delších trasách paty a achylovky začnou pobolívat, proto mě zajímalo, jak tomu bude u Kalenji Ekiden One.  Zde musím uvést, že bota příliš neprošla. Nárazy jsem ctila čím dál více a pokud bych použila standardní vložky, které v botě jsou, nebylo by to příliš příjemné proběhnutí. Pokud tedy přemýšlíte o delších trasách v těchto botách, doporučuji přidat nějakou gelovou vložku. Pokud bych tedy měla shrnout jednoduše tlumení, tak na kratší trénink ano, na delší ne.

 

Kalenji Ekiden One – recenze

 

“Jinak proti botě nemám žádné výhrady, celkově jsou lehké – 242 gramů (u velikosti 39), drop mezi patou a špičkou je okolo 6 mm, což je spíše standard. Pokud tedy hledáte levnou obuv pro běžné běhání, určitě doporučuji Kalenji Ekiden One vyzkoušet. “

DOPORUČENO