Select Page

 

Zazářil doslova jako meteor a na pražském evropském halovém šampionátu udělal radost všem českým fandům. Pavel Maslák je skvělým atletem, který možná nemá parametry Usaina Bolta, ale dokáže vyhrávat a získávat cenné medaile. Pojďme si projít kariéru rodáka z Havířova, která ještě zdaleka nekončí, ale má už nyní hodně zlatého lesku. Zaběhnout stovku za 10,3 sekundy je totiž osobním rekordem, za nějž by se nestyděla ani nejedna světová hvězda.

Zaběhal si i na olympiádě, třikrát vyhrál halové MS

Zapsal se do historických tabulek a zná jej celý svět. Právě proto, že třikrát v řadě ovládl halový světový šampionát v atletice, v běhu na 400 metrů dominoval jak v polských Sopotech (2014), tak i v Portlandu (2016) a Birminghamu (2018). Odchovanec Slavie Havířov, jenž už osm let běhá za Duklu Praha (a mimochodem, má hodnost praporčíka), se stal v roce 2012 v Helsinkách i mistrem Evropy v atletice, v tomtéž roce se zúčastnil i olympijských her, kde se dostal dokonce do semifinále. A s časem 44,91 sekundy na 400 metrů stanovil i české maximum. Což zdaleka nemusí být ještě jeho konečná…

Velkým cílem Pavla Masláka jsou olympijské hry v Tokiu v příštím roce. „Máslo“, jak se drobnému běžci (67 kg a 176 cm) přezdívá, bude také brzy tatínkem. V březnu letošního roku se oženil s přítelkyní Nelly. Podobně jako Usain Bolt si zamiloval fotbal a přání nastoupit do nějakého utkání mu splnil tým Mikulova, kde si v roce 2018 vyzkoušel duel okresního přeboru. Držitel řady českých národních rekordů je v péči kouče Dalibora Kupky, který slavil velké úspěchy už s překážkářkou Zuzanou Hejnovou. Tudíž je na další úspěchy zaděláno, osmadvacetiletý rodák z Havířova má ještě hodně před sebou!