Select Page

Pokud bydlíte v hornatější oblosti, a rádi tam i běháte, jistě si říkáte, jaká běžecká obuv by byla pro tento terén nejvhodnější. Na běžeckou obuv do hor je kladeno několik požadavků, které mají zabezpečit bezpečný a pohodlný běh v obtížném terénu.

Jedním z těchto požadavků je bezpochyby prodyšnost. Je velmi důležitá kvůli odvádění potu. Nehledě na to, že při běhu v terénu můžeme narazit na vodu. Ta by ale správným botám neměla dělat problém. Měla by odtékat pryč a povrch boty by měl velmi rychle schnout. Běh v mokrých botách totiž není příliš pohodlný a může stát za vznikem nepříjemných puchýřů.

Samočisticí vzorek podrážky je snad dnes již samozřejmou výbavou každé terénní běžecké obuvi. Ten funguje tak, že bahno, které se Vám na botu během běhu nabalí, po pár krocích zase samo odpadne. To nám velmi usnadní čištění obuvi a navíc zajistí pohodlný a bezpečný běh.

Přilnavost boty na různém povrchu, je také velmi důležitým požadavkem. Jelikož se v horách můžeme setkat s blátem, či mokrými kameny, je pro naši bezpečnost skutečně velmi důležité, abychom takový povrch dokázali proběhnout bez úrazu.

Běžecká obuv do hor by měla být lehká, měla by dobře tlumit nárazy, ale zároveň skvěle podporovat naši nohu a udržovat ji ve správné poloze. Jen tak lze zamezit úrazu ze špatného došlápnutí.

Ochrana pro Vaše svaly, šlachy i klouby

V naší nabídce naleznete mnoho modelů běžeckých bot, které mají všechny tyto vlastnosti, a to jak pro pány i dámy. Pokud si chcete užít pohodlný běh po dlouhé kilometry a neriskovat zbytečný úraz, jistě se zaměřte při výběru, kromě všeobecných zásad, jako je velikost, šířka a typ došlapu, i na výše zmíněné požadavky.

Jedině tak budete připraveni běžet v jakémkoliv terénu a za jakýchkoliv podmínek. Běhání v horách je jistě záležitostí milovníků dobrodružství.