Select Page

Běžecký pás je vhodným řešením pro ty, kteří se nechtějí vzdát běhu ani v zimním období. Najdou se i takoví odvážlivci, kteří běhají venku za každého počasí. Někdo ale může být náchylnější a dýchání studeného vzduchu by mu mohlo způsobit zdravotní problémy. Navíc, pokud si pořídíte běžecký pás, odpadne Vám starost s oblékáním několika vrstev, abyste se venku během běhu udrželi v suchu a v teple. Může to být také skvělé řešení pro maminky s dětmi, které se nemohou vydat na běh ven. Takhle si mohou dopřát oblíbený pohyb a přitom mít své děti neustále na dohled.

Ať už je Váš důvod pro běh na běžeckém pásu jakýkoliv, jedno je jisté – ani tady se bez kvalitních běžeckých bot neobejdete. Běh je pořád běh a ani na běžeckém pásu bychom se neměli spokojit jen s nějakými teniskami.

Jaké boty zvolit?

Můžete se zaměřit na výběr silničních běžeckých bot, které Vám poskytnou dostatečné pohodlí. Některé firmy však vyrábějí boty určené přímo pro běh na pásu. Ty jsou většinou ještě lehčí, než silniční boty, mají tenčí podrážku, která tolik netlumí nárazy, neboť povrch pásu není tak tvrdý, jako asfalt. Pokud ale přes sezonu běháte po silnici, na pás Vám vystačí ty boty, které máte.

Ani při výběru bot na běžecký pás nesmíme zapomínat na základní pravidla pro správný výběr bot. Velikost hraje velkou roli především proto, že boty nás nesmějí tlačit, ani být nijak volné. Přesto však musejí mít dostatek místa pro rozpínající se nohu. Velkou roli hraje nejen délka chodidla, ale i jeho šířka. Stejně tak je důležitá poloha nohou při dopadu a také jejich klenba. Vždy je velmi důležité zohlednit všechny tyto faktory, aby Vám boty mohli poskytovat tu nejlepší ochranu a pohodlí.

V dnešní době je i nabídka bot na běžecký pás opravdu velmi široká. Proto věříme, že si své pomocníky vyberete tak, aby přesně vyhovovali Vašim požadavkům.