Select Page

Boskovické běhy je kulturní až kultovní událost, která každoročně přiláká celé rodiny běžců. V mnoha kategoriích zde mohou startovat děti předškolního věku, ale i dospělí, nebo turisté. Pro všechny se zde najde závod, který si zamilujete.

Kromě běhání, jde i o zábavu a tak i letos pořadatelé připravili zajímavý doprovodný kulturní program, který nabídne tanec, hudbu, mnoho soutěží i zábavné atrakce pro nejmenší.

 

Co se tedy poběží?

Hlavní běh na 12,5 km, nebo také známý jako Běh za sedmizubým hřebenem. Tento závod je určený pro všechny opravdové milovníky běhu.

Běh za sedmizubým hřebenem
Běh za sedmizubým hřebenem

Trasa závodu je vedena typicky malebnou krajinou boskovických vrchů a údolí, přírodní stezkou kolem říčky Bělé, kterou hlídá místní vodník. V poslední části závodu se pokocháte výhledem nad městem a pak šupem z kopce do cíle. Tento závod můžete také absolvovat ve formě štafety, nebo týmového běhu.

Rybník v Pilském údolí, lemovaný závodní tratí.
Rybník v Pilském údolí, lemovaný závodní tratí.

Zámecký běh

Druhý závod je výrazně kratší, má pouze 2,5 km a je určen pro ty běžce, kteří preferují kratší tratě. Trať závodu vede přímo na zámek a provede vás nádvořím do okrasných zahrad no a pro ty kteří doběhnou až sem, bude kousek za branou zahrad připravena cílová rovinka…

Zámecký běh
Zámecký běh

zámecký běh

Dětské běhy

Pro děti je zde připraveno několik běhů a to běh na tratích od 100 do 600 metrů a pro ty nejmenší i běh na 60 a 100 metrů s rodiči.

Běh dětí

 

Dále se můžete zúčastnit Lidového běhu na 800 m, který je určen pro rodiče s dětmi, nebo Běh policistou na zkoušku, který je určen pro zájemce o povolání policisty.

Pro tento typ závodu je vhodná spíše trailová běžecká obuv.