Select Page

Běžecká obuv New Balance je pro nás řekl bych až srdcovou záležitostí, avšak dostat se k informacím o jejich produktech není příliš snadné. Dnes jsem si vybral trailové boty New Balance MT10GG, což je minimalistická obuv (barefooot).

Designově velmi zajímavé boty MT10GG jsou určeny pro veškeré běžce od rekreačních po profesionální běžce. Stejně jako předchozí modely i MT10GG nabízejí jednoduchou kombinaci barev, která obuv snadno odliší.

 

Mezipodešev boty perfektně tlumí nárazy při došlapu, takže netrpí vaše klouby. Svršek běžecké boty je dostatečně prodyšný, skvěle zde probíhá cirkulace vzduchu a snadněji se odváděl pot z boty ven.

Skvěle konstruovaná podrážka (vibram) přilne ke každému povrchu, zároveň tlumí  nárazy při dopadu.

Pocitově boty velmi obepínají nohu a mohou vám připadat trochu svíravější. Každopádně si během krátkého období zvyknete a brzy nebudete vědět, že je máte na nohou. Boty skvěle drží zejména v terénu, kde jsem skákal po skalách, ale i do většiny terénů by měly být ideální. Tak jak už to bývá u trailové boty, nedoporučoval bych ji na asfaltky, kde by je mohl povrch rychle odrovnat. Za mě tedy hodnotím velmi pozitivně.

Pokud stejně jako já koukáte při výběru bot i na jejich cenu určitě mrkněte na odkaz níže, kde již máte model MT10GG srovnán od nejlevnějšího.