Select Page

Jak je známo, dámám vždy více záleží na vzhledu, než na pohodlí. Naprostou většinu věcí tak vybírají podle toho, jestli se jim líbí, než podle jejich funkčnosti. Při výběru běžeckých bot by to tak ale zajisté být nemělo. Boty na běh pro dámy ale většina firem vyrábí v náročnějších modelech, co se designu týče. Rozdíl mezi pánskou a dámskou běžeckou obuví zdaleka není jen v designu a velikosti. Pro dlouhodobou životnost je velmi důležitá také tělesná hmotnost běžce, neboť při vysoké hmotnosti může dojít k rychlejšímu opotřebení odpružení a dalších prvků. Protože pánové jsou zpravidla váhově silnější, než dámy, dbají výrobci i na to.

U nás máte možnost vybírat kvalitní dámské běžecké boty, které skvěle splňují veškeré požadavky na funkčnost i na design.

V kategorii dámských běžeckých bot naleznete obuv do různého prostředí, s různými vlastnostmi.

Jak na výběr běžeckých bot?

Ačkoliv design je jistě velmi důležitý, rozhodně by to neměl být ten nejdůležitější parametr. Při výběru se vždy řiďte tím, na jakém povrchu budete běhat. Univerzální obuv se hodí především pro začátečníky, kteří ještě nemají jasno v tom, kde se budou tomuto sportu věnovat, nebo pro ty, jejichž oblíbená trasa se skládá z částí terénních i silničních. Terénní obuv je velmi odolná proti poškození, pomáhá nohu držet ve správné poloze a tím chrání proti úrazu. Nejdůležitějším prvkem silničních běžeckých bot je jistě odpružení, které chrání proti tvrdému nárazu. Dalšími parametry pro výběr je jistě velikost a šířka nohy, i její došlap.

Když zohledníme všechny důležité parametry, rozhodně nám zůstane i dost modelů pro výběr designu, který bude perfektně ladit s naším běžeckým outfitem.

Vybírejte kvalitní značky běžeckých bot od předních výrobců, kteří dodávají obuv jak rekreačním sportovcům, tak nejlepším profesionálům.