Select Page

Běžecká obuv Asics

Asics Gel Kayano 21 recenze

Asics Gel Kayano 21

Asics gel Kayano 21 je top tréninková obuv pro pronační došlap. Nová konstrukce zajišťuje příjemné a dynamické ukotvení v patní části a dodává stabilitu na vnitřní straně. Větší ...
Celý článek

 

Mezi běžci amatérskými i profesionálními je značka Asics velmi dobře známá. Jedná se o značku, která si vždy zakládala na vysoké kvalitě a poskytnutí pohodlí při běhání. Tato japonská značka má více než šedesátiletou historii. Vize jejího zakladatele byla taková, že bude vyrábět sportovní obuv, která pomůže sportovcům celého světa dosáhnout co nejlepších výkonů a to zdravým způsobem. To se mu i podařilo, protože obuv Asics jednoznačně pomáhá podporovat běžce v jejich výkonech a dosahovat osobních i světových rekordů.

Tato firma se vždy držela známého hesla, které stálo i za vznikem jejího názvu. I když to mnoho lidí neví, Asics je totiž zkratka latinské věty „Anima sana in corpore sano“, což znamená „Ve zdravém těle zdravý duch“. Každý, kdo tyto boty vlastní, si tak s sebou nese při běhu i povzbuzující motto.

Jedinečná technologie

Běžecké boty Asics používají opravdu jedinečnou technologii, které se nazývá Asics gel. Tato technologie používá speciální druh silikonu, který opravdu skvěle absorbuje nárazy, čímž jednak poskytuje opravdu výjimečný komfort a také pomáhá předejít zraněním. Tato technologie má své počátky již v roce 1986, kdy získala skvělé úspěchy, a proto se používá dodnes. Samozřejmě za tu dobu prošla mnoha inovacemi, ale princip a myšlenka zůstala stejná.

Proč právě Asics?

Firma Asics nabízí jak obuv pro běh na pevném povrchu (silnice, cesty), tak i trailovou obuv, která se skvěle hodí pro terénní běh v přírodě, je pevná a dobře chrání nohu před zranění, v případě došlápnutí na nerovný povrch.

Tato značka je velmi známá svou vysokou kvalitou a funkčností, a přesto nesází na příliš vysoké ceny. Krom toho vyniká také jedinečným designem a širokou nabídkou modelů. To jsou zřejmě důvody, proč tato značka jednoznačně patří k nejoblíbenějším značkám obuvi, mezi běžci amatéry i profesionály.