Select Page

Pokud milujete běh, jistě se každý den těšíte, až opět vyrazíte na svou oblíbenou trasu. Špatné počasí Vám ale toto Vaše těšení může náramně zkazit. V mokrých botách se totiž běhá velmi špatně. Nejen, že jsou potom těžší a nepříjemně to v nich čvachtá, navíc tak riskujeme tvorbu bolestivých puchýřů. Měli byste snad po celou dobu, kdy je špatné počasí, na svůj oblíbený pohyb zapomenout? Jistě, že ne! Stačí si jen vybrat to správné vybavení.

Správně padnoucí běžecká obuv je snad v dešti ještě důležitější, než v běžných situacích. Čím více bota tlačí, nebo se šoupe po noze, tím větší je pravděpodobnost, že dojde k narušení změklé, mokré kůže. Kromě toho, že boty musejí dobře padnout, je také velice důležité, aby byly nepromokavé. I s dobře padnoucí botou je totiž pohodlí to tam, pokud při každém kroku cítíme nepříjemné čvachtnutí.

Naštěstí je v dnešní době nabídka nepromokavých bot velmi široká a Vy si tak můžete dopřát zdravý pohyb za jakéhokoliv počasí.

Pokud se rozhodnete běhat v dešti, měli byste mít na vědomí, že je potřeba udržet v suchu nejen nohy, ale celé tělo, aby radost z pohybu nakonec nepřevážila tíha nemoci.

Do správné výbavy pro běh v deštivém počasí patří jistě:

  • Funkční prádlo
  • Funkční ponožky
  • Nepromokavá, ale prodyšná bunda a kalhoty
  • Nepromokavé běžecké boty

Proč běhat i v dešti?

Pravidelný pohyb je velmi důležitý. Pomáhá nám udržovat se v kondici a zlepšovat imunitu. Je ale pravda, že se nám často nechce se do toho pohybu dát. Déšť nás může odrazovat, ale pokud bude pršet 14 dní v kuse, přece celou tu dobu nebudeme sedět doma? Se správnou výbavou nebude déšť problém!

Neváhejte vybírat z naší nabídky nepromokavých bot, které Vám umožní dělat něco navíc pro své zdraví i tehdy, když se ostatní zdráhají jen vylézt z domu. Díky tomu jistě dříve dosáhnete svého cíle, ať už se jedná o snížení hmotnosti, zpevnění postavy, či zlepšení dýchání.