Select Page

Recept na 1 porci ananasového smoothie:

  • 2 oloupané plátky ananasu (tlusté asi jako prst)
  • 1 ks oloupaného kiwi
  • Ingredience nakrájejte na menší kousky a dohladka rozmixujte
  • V průběhu mixování dle chuti doplňujte vodou, řeckým, sojovým či bílým jogurtem nebo mlékem (polotučné, mandlové, kokosové, sójové…), dokud nebude mít smoothie vaší oblíbenou konzistenci

Co takhle si dát něco, co dobře chutná, po čem se nepřibírá a ještě ke všemu podpoří chemické procesy při cvičení?

Zní to pěkně, že ano? A s tímhle receptem to bude ještě ke všemu úplně jednoduché.

Ananas

Je už asi všeobecně dobře známá celebrita mezi ovocem. Největší podíl na jeho „slávě“ má enzym bromelin, který má unikátní schopnost štěpení bílkovin. Pomáhá tak při trávení a následném odbourávání tuků.

Nenechte se ale mýlit, že pouze konzumací ananasu budete hubnout, bez pohybu to dámy a pánové opravdu nepůjde. To ale nic nemění na tom, že je ananas jedním z nejlepších společníků při aktivním snižování tělesné hmotnosti.

Z dalších super vlastností stojí za zmínku ještě jeho afrodiziakální účinky, je bohatý na antioxidanty a prospívá i vnější kráse. Ve 100 g najdeme 10 g cukru.

Kiwi

Pokud jste si mysleli, že pomeranč je bohatý na vitamín C, tak věřte, že kiwi ho ve stejném množství obsahuje 2x tolik. Jeden kus denně vám tak pokryje DDD* vitamínu C. Náš imunitní systém se tak může tetelit blahem.

Kiwi je dále velmi bohaté na nejrůznější minerály a také vlákninu, což ocení zejména naše zažívání. Podobně jako ananas je pak skvělým společníkem při hlídání štíhlé linie, ve 100 g najdeme jen 9 g cukru.

Tip:
  • Konzervovaný ananas si oproti tomu čerstvému uchová asi jen polovinu živin, proto doporučujeme (i přes trošku větší náročnost na přípravu) koupit spíše čerstvý. Dá to trochu zabrat, ale výsledek stojí rozhodně za to!
  • A jestli vám vrtá hlavou jak poznat ten správně zralý ananas, tak jděte rovnou za nosem, zaručeně ho poznáte dle velmi aromatické nasládlé vůně.

Přejeme vám dobrou chuť! 🙂

*DDD = doporučená denní dávka