Select Page

ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ

Nejnovější běžecká bota z dílny Adidas je měkce vypadající bota, která v nás evokuje vzpomínky na moře. Je to záměrná narážka na to, že tyto boty jsou vyrobené z plastu získaného z oceánu.

V loňském roce výrobce adidas vytvořil prototyp běžecké boty, která by korespondovala součinnost s ekologickým myšlením řetězce Adidas. Cílem nebylo vytvořit botu pro masy lidí, ale upozornit na klimatické změny…

 

Partnerství s neziskovkou Parley for Ocean vznikl závazek ke snížení plastového odpadu v oceánech. Na základě této dohody byla v dílně Adidas vytvořena běžecká obuv z 95% plastů získaných v oceánu okolo Malediv.

Ta bota není jen trik. Představuje skutečnou změnu pro značku.

Již brzy bude v prodeji 7000 párů tzv. „Ultra BOOST Uncaged Parley“ – oficiální název obuvi, za cenu 220 USD, tedy asi 5500 korun. Pro rok 2017 si značka Adidas klade za cíl vyrobit 1 milión párů těchto „eko“ tenisek, na což bude potřebovat 11 miliónu plastových lahví. V budoucím plánu značky Adidas je rozšířit využití plastu i pro své další produktové řady tenisek.

 

Asi není žádným tajemstvím, že jsou světové oceány přeplněné plastovým odpadem, což poškozuje podmořský život. Dle odhadů vědců, každým rokem přibude v moři více jak 8 miliónu tun odpadu. Pokud se snažíte dopočítat, kolik plastu je v moři dnes, tak je to přibližně 5250000000000 kousků plastu, který se uvolňuje do potravy ryb a mořských živočichů.

Adidas je v rámci boje proti znečištění oceánů jen symbolická kapka v moři. Každopádně pro ekologické organizace po celém světě, je tento krok velmi pozitivně vítán.

Bohužel prozatím tyto tenisky nejsou určeny pro náš trh, ale i tak mě zajímá váš názor. Koupili byste si takovéto eko tenisky? Zajímá vás, z čeho jsou vyrobeny boty, které nosíte?