Select Page

Adidas Superstar, to je legenda, která provází fanoušky značky už od osmdesátých let minulého století. Tato původně sportovní obuv se postupně vyprofilovala jako vysoce módní záležitost, která se dočkala dokonce hned několika speciálních edic a kolekcí.

Úplně původně se jednalo o ryze funkční sportovní boty, které byly určené pro hraní basketbalu. Dnešní stylový a dosud neokoukaný design s gumovou špičkou byl vyvinut pro ochranu prstů na nohou. Při basketbalu se velmi často stávala nepříjemná zranění, která byla tímto v podstatě vymýcena. Vůbec poprvé také byla basketbalová bota masově rozšířena v nízkoprofilovém provedení bez přesahu nad kotník.

Adidas Superstar – modní ikona

Módním trendem se dnes už legendární Superstary staly čirou náhodou. V osmdesátých letech je na svá vystoupení nosila populární kapela RUN DMC. V tu chvíli si tyhle boty našly cestu i na nohy běžných lidí, adidas se této příležitosti velice rychle chopil a začal je produkovat jako masovou stylovku.

Ačkoliv existuje mnoho speciálních kolekcí s různými vzory, neměnnou klasikou, která v nabídce nikdy nesmí chybět, je bílá varianta s černými pruhy a černá s pruhy bílými. Design zůstává už léta stejný – tlustá gumová podrážka je doplněna koženým svrškem s již zmíněným gumovým krytím prstů, které si vysloužilo přezdívku “shell toe”, tedy v překladu mušlový prst.

Zákazníci si boty adidas Superstar pochvalují především pro velké pohodlí. Jedná se o kožené boty, takže chvíli trvá, než se roztáhnou a přizpůsobí noze, poté ale jde o nesmírně komfortní záležitost.

Pozor – i přes sportovní minulost této boty vás musíme upozornit, že dnešní superstary v žádném případě nejsou vhodnou obuví pro sportovní aktivity a jsou vhodné pouze pro volnočasové nošení. Specifická zátěž při sportu má za následek rychlejší opotřebení a ztrátu záruky na obuv.

>>Do obchodu<<