Select Page

Designově velmi zdařilá běžecká obuv Adidas Solar Boost přitáhla moji pozornost a tak jsem si ji vybral pro dnešní recenzi. Adidas Solar Boost  je univerzální běžecká obuv navržená pro pohodlí při bězích na dlouhé tratě. Její celkový vzhled a složení však než k univerzálnosti inklinuje k silnicím.

Boty pro silnici

Svršek boty je vytvořen z flexibilního materiálu TECHFIT, který ji dodává na pružnosti. Bota disponuje klasicky několika druhy speciálních názvů, které nám o obuvi prozradí pouze to, že některý z inženýrů v továrně má bujnou představivost a umí vymýšlet krkolomné odborné výrazy… Důležitým faktem je, že usazení nohy v botě je velmi zdařilé a bota sama velmi pěkně pruží. Prodyšnost je v prvních dnes velmi dobrá, ale to asi u každé boty. Jako velmi dobrý point bych vyzvedl dobře tvarovanou oblast okolo achilovky- tzv. Tvarovaný opatek FITCOUNTER.

Technologii BOOST jsem již zmiňoval v několika předchozích článcích, proto ji zde nebudu uvádět, jen zmíním, že díky ní jsem opět rád uvěřil v Adidas. Odpružení boty pocítíte zejména na kamenech, nebo kočičích hlavách, kde nerovnosti a tvrdý povrch dělají s nohou své…

Na podrážce najdete povědomí název výrobce pneumatik CONTINENTAL, který ve spojení s botou má nastarosti protiskluz. Jelikož jsem běhal za sucha, nemohl jsem vyzkoušet svoji brzdnou dráhu… Celkově se mi bota líbila, stejně jako další s technologií BOOST dobře pruží, skvěle drží kotník a achilovku. Při hmotnosti 290 g je i dobře nositelná. Mohu tedy bez obav doporučit.